Haber

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu toplantısı deprem nedeniyle ertelendi

21-22 Şubat tarihlerinde yapılması planlanan 80. Türkiye-AB Karma Parlamento Kurulu toplantısının Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle ertelendiği bildirildi.

Komisyon Eşbaşkanları AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ve Sergey Lagodinsky tarafından imzalanan ortak açıklamada, iki deprem ve artçı sarsıntının Türkiye’nin kuzey kesimleri ve 13,5 milyon nüfusa sahip 10 ili doğrudan etkilediği hatırlatıldı. Suriye’nin.

21-22 Şubat tarihlerinde Ankara’da yapılması planlanan 80. Türkiye-AB Karma Parlamento Kurulu toplantısının bir an önce gerçekleştirilmek üzere ertelendiği belirtildi.

Açıklamada, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanları olarak, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanları olarak, hayatını kaybedenlerin, yaralananların ve yakınlarını kaybedenlerin yaşadığı ağır yıkım ve acının derin üzüntüsünü taşıdığımız vurgulandı. şu ana kadar 30 bini aştı.

Açıklamada, tüm depremzedelere ve hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilendiği kaydedildi:

“Hayatlarına yönelik tehditleri göz ardı ederek arama kurtarma çalışmalarına cesurca katılanlara şükranlarımızı sunuyoruz. Aynı zamanda, AB üyesi devletlere, kurumlara ve yetkililere dayanışmaları ve acil ve cömert yardımları için minnettarız. Türkiye’nin AB Acil Sivil Koruma Mekanizması devreye giriyor Talebin ardından AFAD ve Avrupa Sivil Koruma ve İnsani Yardım Genel Müdürlüğü canlı bir dayanışma ve ortaklık örneği sergiledi ve AB’nin Copernicus uydu sisteminin zamanında devreye alınması hayati bir rol oynadı. acil durum haritalama hizmetlerinin sağlanmasında rol oynar.

Bu şiddetli ve zor dönemde bir kez daha tüm duygu ve düşüncelerimiz Türkiye ve Suriye halklarının yanındadır.

Türkiye-AB Karma Parlamento Kurulu’nun 80. toplantısını her iki taraf için de uygun olan en erken tarihte gerçekleştirmeyi temenni ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu