Haber

‘Seçim tatilinde fırsatı değerlendirdiler’ Kaçak inşaat yapıldı

Milliyet Gazetesi’nden Eren Aka, İstanbul Boğazı’nın en değerli yerlerinden biri olan Tarabya Haydar Aliyev Caddesi’nde önceden kayalık ve ağaçlık olan alana seçim döneminde kaçak yapı yapıldığını gündeme getirdi.

İstanbul Boğazı’nın en güzide yeri Tarabya’da Haydar Aliyev Caddesi’ndeki inşaatın durdurulması için şikayetler devam ediyor.

Aka’nın verdiği bilgilere göre İstanbul’un boş alanlarında devam eden kaçak yapılaşmalarla ilgili çok sayıda şikayet alıyoruz. Geçen hafta İstanbul Tarabya’da yaşayan bir okuyucumuzun en son şikayeti: “Doğduğumdan beri Kireçburnu’nda yaşıyorum. Haydar Aliyev Caddesi 98 numarada yıllardır kayalık bir alan vardı. Seçim döneminde bu alanda önemli bir çalışma başlatıldı. Sanırım burayı bir kafe ya da restoran yapacaklar. Önce bu alanın önüne camlı panolar yerleştirmişler, sonra da burada çalışmalara başlamışlar. 3. köprü ve benzeri bir çok yere bakan bu alanda kaçak yapılar yapıyorlar. Genelde şikayetimiz üzerine polis ekipleri gelir. Süreç devam ediyor ama iş devam ediyor. Günün sonunda iş durmadığında veya kaçak alan yıkılmadığında işletmeciye kazanç kalır.

‘Sesimizi duyun’

Boğaz’ın en güzel yeri olan Tarabya’da Haydar Aliyev Caddesi’ndeki inşaatın durdurulmasını istiyorum. Bir mahalleli olarak bu yakışıksız inşaatın durdurulmasını ve engellenmesini talep ediyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta gruplarının harekete geçmesi için sesimizi duyurmanızı rica ediyorum.”

Okuyucumuzun bu şikayetini İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerine iletelim. Bu seçim arifesinde inşa edilen tüm kaçak yapılar hakkında yetkililer gereğini yapacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu