Haber

Erciyes zirvesinde 100 derece heyecan

MANİSA (İGFA) –Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde Kayseri Erciyes Dağı’na tırmanış düzenlendi.

Yüzün üzerinde sporcunun katıldığı etkinlikte Manisa Büyükşehir Belediyespor Dağcılık Spor Şubesi sporcuları Manisa’yı temsil ederek Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ve Manisa’nın adını gururla duyurdu. İki farklı rota ve istikametten gerçekleştirilen tırmanış, Cumhuriyetimizin 100. yılında daha da büyük bir coşkuyla tamamlandı.

28 Ekim’de sütleri dondurup çoban ini yerlerinde farklı kamplar kuran sporcular, 29 Ekim sabahı saat 03.00’te yürüyüşe başladı. Sporcular saat 10.00 sıralarında Erciyes zirvesinde (3917m) buluştu. Sporcular, Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı söylediler. Kısa bir dinlenmenin ardından geldikleri rotadan dönen sporcular, saat 16.00 sıralarında kamp alanlarına ulaşarak şehir merkezine doğru yola çıktı. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Dağcılık Şubesi sporcuları Erciyes zirvesinde flama sallayarak Manisa’nın adının duyulmasını ve Manisa’nın gurur duymasını sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu