Haber

Ceylan Ertem neden köyde yaşadığını anlattı

İstanbul’dan uzun zaman önce ayrılan ve şehrin karmaşasından kaçarak doğayla iç içe yaşamaya başlayan Ceylan Ertem’in konutu bir süredir gündemdeydi.

Kahramanmaraş’ı ve beraberindeki 10 ili daha yerle bir eden depremin ardından bazı paylaşımlarda bulunan Ertem, İstanbul’dan ayrılma nedeni hakkında açıklamalarda bulundu.

Ertem, her zaman merak edilen köy yaşamının sebebini ise şöyle anlattı:

“Kaygı gitti”

“Ceylan Ertem’in köy hayatıyla ilgili haberler vardı. Ben neden şehrin göbeğinde yaşamıyorum? En önemli sebeplerinden biri de bu tedirginliğin 24 yıl geçmesine rağmen geçmemesi. İstanbul’da çok acil yapı denetimleri var. hızlandırılmalı ve önlemler artırılmalıdır!”

“Alçak katlı ve sağlanmış”

99 depreminde çevremizdeki tüm binalar yıkıldı. Dairemizde (kapılar açılmadığı için) balkondan inip sokağa çıktık. Az katlı ve sağlam bir apartmandı. Bir bina sağlamsa çökmez arkadaşlar, topal yoktur!”

“Kader diyemeyiz”

Binamız çok katlı yapsaydı, malzemeden çalınsaydı, belki her yerimiz çürük binalarla dolu olsaydı, o binalar bizim apartmanımıza doğru devrilseydi, ben şimdi aranızda olmazdım. Buna kader diyemeyiz. Şans diyemeyiz”

mengen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu