Haber

Belarus Devlet Başkanı Lukashenko, Çinli mevkidaşı Jinping ile görüştü

Resmi temaslarda bulunmak üzere Çin’in başkenti Pekin’e giden Belarus Devlet Lideri Aleksandr Lukashenko, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile görüştü.

Çin Devlet Başkanı Jinping’e Rusya-Ukrayna savaşı bağlamındaki barışçıl tavrından dolayı teşekkür eden Lukashenko, “Bugünkü toplantı, yeni yaklaşımlar ve standardın ötesinde sorumlu siyasi kararlar gerektiren çok zor bir zamanda gerçekleşiyor. kazananın olmayacağı küresel bir çatışmaya kaymamak için “Bunu son dönemde dünya kamuoyuna açık ve net bir şekilde ifade ettiniz. Bu nedenle Beyaz Rusya aktif olarak barış teklifleri sunuyor ve uluslararası güvenlik konusundaki girişiminizi tam olarak destekliyor” dedi.

“İŞ BİRLİĞİNİ DERİNLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Teknoloji alanında Çin-Belarus iş birliğini derinleştirmek istediklerini ifade eden Lukashenko, “Ortak girişimlerin oluşturulması, Belarus işletmelerinin modernize edilmesi ve modern Çinlilerin tanıtılması da dahil olmak üzere Çin ile teknolojik gelişme konusunda işbirliğini derinleştirmekle ilgileniyoruz” dedi. teknolojiler, üçüncü ülke pazarlarına mal ve hizmetlerin tanıtımı.”

harmancik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu