Haber

Tazelenme Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı olimpiyatlar Muğla’da başladı

Türkiye’de sadece Muğla, İzmir, Antalya ve Eskişehir’de açılan ve 60 yaş üstü öğrencilerin kabul edildiği ‘Yenilenme Üniversitesi’ öğrencilerinin katıldığı olimpiyatlar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ev sahipliğinde başladı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin ‘3. Tazelenme olimpiyatlarında masa tenisi, voleybol, bocce, oryantiring, gülle atma, bayrak yarışı ve yürüyüş kategorilerinde müsabakalar düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaşlanma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Tazeleme Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen olimpiyatlara Muğla Sıtkı Koçman Merkez Yerleşkesi, Milas ve Marmaris Yerleşkesi, Antalya, Eskişehir ve İzmir’den 60 yaş üstü sporcular katıldı.

Açılış töreninde konuşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Rektör Kaçar, kendisinin de Tazelenme Üniversitesi’nin hocalarından biri olduğunu söyledi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tazelenme Üniversitesi öğrencisi Mehmet İrfan Barlas, “Olimpiyatlar çok güzel geçiyor. Çok güçlü rakipler var. Eskişehir olarak ilk kez katıldık. Başarılı olmak istiyoruz. Burada kazanmak kazanmak önemli değil. önemli olan yarışı bitirmek. Umarım herkes bu yarışı bir sıkıntı olmadan bitirir. Olimpiyatlar da güzel bir şekilde biter” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tazelenme Üniversitesi kurucusu Prof. Muğla’dan Milas ve Marmaris Dinlenme grupları da katıldı.Burada voleybol,atletizm,bocce,masa tenisi ve oryantiring gibi branşlar var.Ortalama 67,70,80 ve hatta 90 yaşında sporcularımız var.Üç kişilik yarışacaklar. Bir kardeşlik ve dayanışma ortamı var. Amacımız Tazelenme Üniversitesi öğrencilerimizin hem ruhlarını hem de bedenlerini tazelemek ve geliştirmek. “Biz bu olimpiyatları bu amaçla düzenledik. Umarım verimli ve eğlenceli bir formda olur. Bundan sonra da bu organizasyonu devam ettirmeyi planlıyoruz” dedi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu