Ekonomi

Resul Kurt’tan Adıyaman eleştirilerine tepki! keşke insanlıktan nasibini alsaydın

11 ili etkileyen depremden en çok zarar gören iller arasında yer alan Adıyaman’da AK Parti’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 66, milletvekilliği seçimlerinde ise yüzde 52 oy alması sosyal medyada bazı çevrelerden tepkilere neden oldu. Adıyaman sosyal medyada ağır eleştirilere maruz kaldı.

Doç. Dr. Resul Kurt’un da aralarında bulunduğu çok sayıda partili ve sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi.

keşke insanlıktan nasibini alsaydın

Doç. Dr. Resul Kurt sosyal medyadan açıklama yaptı. Adıyaman Başı hiçbir önyargı ve ayrım gözetmeksizin sıkışan her vatandaşın rahatlıkla yardım isteyebileceği, insani bakış açısı çok yüksek bir şehir. Keşke insanlıktan nasibini alsaydın”tepki gösterdi.

Kurt’un açıklaması şu şekilde:

“Memleketim Adıyaman’ı ve deprem bölgesindeki diğer illeri sosyal medyada en ağır şekilde Ak Parti’ye oy veren vatandaşlarımıza verdiklerini iddia ettikleri yardımlar karşılığında CHP’ye oy vermemekle eleştirenler; Adıyaman Anadolu irfan ve feraset merkezidir, misafirperverdir. Herhangi bir önyargı ve ayrım gözetmeksizin her zor durumdaki vatandaşın rahatlıkla yardım isteyebileceği, insani yönü çok yüksek bir şehirdir. Emin olun bugüne kadar onlarca afette ilk yardımı koşan şehirdir.
Keşke insanlıktan nasibini alsaydın”

İşte o tweetlerden bazıları:

haber-hozat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu