Haber

İskoçya Bölge Başbakanı: Filistinli aile İskoçya’ya döndü

İskoçya Bölge Başbakanı Hamza Yusuf, Gazze’de mahsur kalan Filistinli eşi Nadia El-Nakla’nın ailesinin İskoçya’daki evlerine döndüğünü belirterek, “Barış için, saf erkek, kadın cinayetlerinin durdurulması için sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. ve Gazze’deki çocuklar.” dedi.

Yusuf, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada

İskoçya Bölge Başbakanı Yusuf ise, “Tabii ki çok mutluyuz ama kayınpederim ‘Kalbim ikiye bölündü, kalbim annem, oğlum ve torunlarımla Gazze’de’ dedi. “Daha sonra bana onlara veda etmenin ne kadar zor olduğunu anlatırken ağladı.” ifadelerine yer verdi.

Ailesinin, kayınpederi ve kayınvalidesini İskoçya’daki evlerinde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yusuf, şöyle konuştu: “Ancak düşüncelerimiz, savaş alanından çıkamayan ve mahsur kalanlarla birlikte. Biz de devam edeceğiz. Barış için ve Gazze’de masum erkek, kadın ve çocukların öldürülmesinin durdurulması için sesimizi yükseltin.” değerlendirmesini yaptı.

Yusuf, son birkaç haftanın kendileri için “travmatik” geçtiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Bunun (eşi) Nadia ve ailem, özellikle de kayınvalidem üzerindeki etkisini size anlatamam. Eminim zamanla yaşadıklarını bize anlatacaklar. Bu süreçte onların mahremiyetine saygı gösterilmesini rica ediyoruz. Tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.”

Hamza Yusuf’un Filistinli eşinin ailesi Gazze’de mahsur kaldı

Yusuf, 9 Ekim’de yaptığı açıklamada, İskoçya’da yaşayan eşinin annesi ve babasının, İsrail ve Gazze’deki gelişmeler sırasında kayınpederinin 92 yaşındaki hasta annesini ziyaret etmek için Gazze’de olduklarını ve burada mahsur kaldıklarını belirtti. bölge.

İsraillilerin kendilerine ülkeyi terk etmelerini söylediğini ancak ülkeyi terk etmelerinin mümkün olmadığını belirten Yusuf, İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın güvenli geçişi garanti edemediğini kaydetti.

Yusuf, 3 Kasım’da yaptığı yazılı açıklamada, eşinin anne ve babasının Refah Sınır Kapısı’ndan Mısır’a girip Gazze’den ayrıldığını duyurdu.

ermenekhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu