Haber

Hatay’ın Defne ilçesinde meydana gelen depremin ardından zeytinlikte dev yarıklar oluştu.

Deprem, Hatay’ın Defne ilçesindeki zeytin bahçesinde 25 metreye varan derin yarıklar oluşturdu. Sarsıntının şiddetiyle bahçe ikiye bölünerek 100 metre öne doğru kaydı. Devrilen çam ağaçları toprağa gömüldü. Bahçede oluşan dev yarıklar havadan görüntülendi. Yarıkları görmeye gelen mahalle sakinlerinin de olduğu görüldü.

Depremlerde Defne ilçesine bağlı Toygarlı Mahallesi’ndeki 12 dönümlük zeytinlikte 20-25 metre derinliğinde yarıklar oluştu. Ortadan ikiye ayrılan bahçe 100 metre öne doğru kaydı. Çam ağaçları devrilerek toprağa gömüldü. Bahçe sahibi Serdal Özçelik, “Bin zeytin ağacı vardı. Yılda 15-20 ton zeytinyağı üretiyorduk. Depremden sonra tarlamız 100 metre öne kaydı. İkiye ayrıldı. Çok üzgünüm, zor durumdayız.”

ALANIMIZ GİTTİ

Evlerinin de depremde ağır hasar gördüğünü anlatan Özçelik, “Çok sarsıldık, korktuk. İlk deprem olduğunda geldik baktık böyle değilmiş. Yarık küçüktü. ikinci deprem.Normalde buradan küçük bir patika geçerdi ve yıkıldı.Buranın toparlanacağını sanmıyorum, mahsülü “Kimse almaz. Tarlamız gitti, satamıyoruz, yer kalmayacak. Dolgu olmasına rağmen bu tür yarıkların oluştuğunu herkes bilir. Ayrıca seracılık da yapıyoruz. Şu anda 2-3 aile, 20 kişi serada bir arada kalıyor” dedi.

“ATOM BOMBASI DÜŞTÜ GİBİ”

Bahçeyi görmeye gelen mahalle sakini Mehmet Zabunoğlu, “Olamaz böyle bir şey, sanki atom bombası düşmüş gibiydi. Deprem çok şiddetliydi” dedi.

– Hatayerdek-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu