Haber

Gültekin Uysal, Özdağ için kullandığı ifadeden dolayı özür diledi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın açıklamalarına Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın yanıtı sosyal medyada gündem oldu.

UYSAL’IN TEPKİLERİ TEPKİLENDİRDİ

Uysal, “Çocukken tecavüze uğramış şerefsiz Ümit Özdağ ve ‘darbeci çocuğu olma’ travmasını bir ömür alnınızdan, aklınızdan ve ruhunuzdan silemeyeceğiniz, Demokrat’a iftira attığınız bir hayat” dedi. Zaman zaman tutkuyla parti ve ben.Şimdi size anladığınız dilden cevap veriyorum. ;Namuslular iftira atmayın!Ben size fakirliğin iftirasını yedireceğim!” dedim.

o özür diledi

Uysal, paylaşımını silmesine rağmen kullandığı ifadeler sosyal medyada büyük tepki gördü. Söz konusu tweet’i de paylaşan Özdağ, “Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın yazıp sildiği tweet. Seviye belirleme açısından burada kalsın: ya yazmayacaksınız ya da silmeyeceksiniz.”

Uysal ise özür açıklaması yayınlayarak, “Hakaret, provokasyon ve hakaret içeren @umitozdag tarafından zaman zaman Demokrat Parti’ye ve şahsıma yapılan kasıtlı saldırılara cevap verdiğim için özür ve kamuoyundan özür diliyorum” dedi. kastımı aşan çok yanlış bir örnekle bir mesleğe ve kim bilir neye ve kime hizmet ettiğine iftira atmaktadır.” sözlerini kullandı.

ÖZDAĞ NE DEMİŞTİ?

Millet İttifakı’nın açıkladığı ortak mutabakat metnini eleştirerek dikkat çekici açıklamalarda bulunan Özdağ, “Altı Levha heyetine soruyorum. ‘Devletin içinden tarikat ve cemaatleri çıkaracağız’ demenize ne engel oluyor? Türkçe olimpiyatlarında boy gösteren ve cemaatlerin devlete sızmasına izin veren diğer ortaklarınız Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu mu?” terimleri kullandı.


oguzeli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu