Haber

Abdüllatif Şener’in CHP kanadından ilk çıkışı Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini ifade ederek: Listelerimize aldığımız için özür dileriz.

CHP eski Milletvekili Abdüllatif Şener’in dün akşam Halk TV’nin canlı yayınında yaptığı açıklamalar ana muhalefet partisinde tepkilere neden oldu. “İstifa etmeyi düşünüyor musun?” “Zaten istifa ettim” sorusuna yanıt veren Şener, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda Sinan Ogan’a oy verdiğini, ikinci turda ise geçersiz oy kullandığını söyledi.

“ONA OY VEREN CHP’LİLERE GÖREVİMİZ VAR”

Şener’in sözlerine CHP’den ilk tepki geldi. CHP Küme Lideri Özgür Özel, “Şener’in açıklamalarını kanım donarak izledim. Kendisine oy veren CHP’lilere bir özür borcumuz var. Şener’i taktığımız CHP’lilerden özür dilemek dışında söyleyecek. Listemizi oylattık, buraya taşıyamadık. Elimizde bir şey yok” dedi.

“Vicdanı kara, kalbi kurumuş”

Özel sözlerine şöyle devam etti: “Vicdanı kara, yüreği kuru. Seçildikten sonra partiye kaydı, seçimden sonra istifa etti. Suçüstü yakalandı, vicdanı kara, yüreği kuru. , kendisine alan açan bir partiye teşekkür etmesi gereken bir yerde ihanete ne denir?

“İNCİ BİR SONUÇ OLDUĞU TARTIŞMASIYLA YERİNİ BULDU”

CHP camiasının belli kesimlerine ulaşan Şener’in vicdanlı muhafazakar olduğu iddiası CHP listelerinde yerini buldu. Hangi arkadaşını yerinden ettiyse, ona oy veren partililerden özür borçluyuz.”

habersogut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu